Srpen 2015

Cesta do Norska a neb jak být spontalni

25. srpna 2015 v 18:10 | Hanka HouskovssonCesta do Norska a neb jak být spontalni

Už dlouho jsem přemýšela jak a kam se vydám na dobrodružnou cestu poznaní.A výsledek?

Norsko,vyhrálo.Jednou mě inspirovaly moje švedské baječné kamarádky cestovatelky.Uviděla jsem užasné fotky a řekla jsem si, že se vydám na nejznamější norskou železnici. Takže stačilo jen naplánovat cestu.Věděla jsem, že chci jet vlakem , ale kam chci dojet ?

Že musí určitě něco existovat v tak nadherné zemi. Taky, že existovalo :) Nejznamější FLÅMBANA tak něco krásného jsem neviděla. Pořád jsem koukala z okénka vlaku. Přebíhala jsem z prava do leva neuvěřitelné scenérie matky přírody. Trať je dlouhá 20 km flambana má vyraženo celkem 20 tunelů, přičemž nejdelší tunel je 1341,5m dlouhý. Podél železnice protéká říčka flåm, která vytékáz jezera Reinungavatnet poblíž horní stanice Myrdal.

Pod jezerem Reinungavatnet je zastávka

Kjosfossen, ze které je krásný pohled na vodopád. Také jsem tam měla vílu,která zpívá pro turisty.

Super, vlak zastaví na 10 min a všichni z vlaku se jdou fotit.

Takové krasné pocity vděku, radosti,úžasu ale hlavně lásky jsem si užívala na moji cestě,ale to jsem ještě nětušila,že mě čeká malý problem s ubytovaním,ale vše jsem zvládla a vyhnula jsem se spánku v lese s medvědy.
Přijela jsem do Flåmu a vystoupila jsem z vlaku a další asi 100 asiatů.Byla jsem uchvácená nevědela jsem co dřív.
Museum,turistické obchůdky,pujčovky kol, lodní safari. Malebná vesnička s přístavem mě úplně rosekala.

Zamířila jsem k prvnímu kopečku abych viděla tu krásu.
Nadherná zeleň a ty fjordy prostě ráj na zemi.Byla jsem tak okouzlená. Jen jsem seděla a užívala jsem si krásné pocity které jsem měla.

Nadešel čas se zaregistrovat v hostelu a ten jsem našla rychle. Norové mají vše logicky označené.
Cestou do mého hostelu jsem potkala holku z Taiwan. Ptala se jestli se jdu podivat na vodopád a ja jsem odpověděla, že mám hostel támhle a musím se zaregistrovat,ale že můžeme jít spolu. Přistoupila na to ,takže mě doprovodila na hostel a pak jsme se společně.

Cestou jsme si povídali o Česke Republice a Švédsku a já jsem také zjišťovala informace o její zemi...k vodopádu jsme to měli asi 5 km.Procházely jsme udolím, kde se pásly kozy ale posledních asi 400m naší cesty jsme šli do šíleneho strméhom kopce , ale výsledek stál za to.

Další den jsem strávila procházkou na fjord Stegastein, který mě nejvíce okouzlila. A není tomu co dodat když tento fjord je zapsaný v UNSCO. Byla jsem uchvácena přírodou.

Ten samý den jsem pak vyrazila na další z mých planovaných tras a to byl Stalham. Zde jsem našla krásný hotel s museem o vikingské historii.Zde na mě foukal užasný chladný vánek a baječný pohled na fjordy.

Navšťívila jsem vikingské městečko Gudvangen, který je vzdálem cirka 20 km od Flåmu a to byla jasná volba pro výlet lodi a užít si nejznamější fjord Nærøyfjorden a za ty peníze to opravdu stalo za to.Tento fjord je zapsaný v UNESCO.

Další den jsem vyrazila asi 3 km po asvaltce a podél říčky flam jsem se vydala ke známému kostelu. Flåm kyrka ve švédštině. Bylo to neplanované, ale pak jsem si řekla proč ne.

Příjemná podvečerní procházka není špatná.

Blížil se konec mé spontální turý, kde jsem se seznamila s příjemnou bus řidičkou, učitelkou z Taj-wanu,lodním kapitanem, uklizečkou v hotelu a američanem který pracuje v letectví a doprovazel zmně z Flåmu až do Osla, kde jsme se rozloučili a popřáli jsme si šťastnou cestu.

Nějaké tipy : nejaké zakladní jidlo s sebou, všude se dá dostat autobusy, ale přijde mi zhruba 220 NOK docela dost za 20km a tak jsem si udělala výšlap. Jizdenka do vlaku …. sehnat min dva měsicedopředu- značná sleva. Norové jsou přátelští a hrozně milý. Dokonce mi doporučili práci v přístavu:) Kreditka s penězma - daji se koupit i žvejkačky za 10NOK takže žádna panika :)Výlet se hodí pro vandrovníky začatečníky - pohoda,klidek a užívaní si přírody.

To byl také učel mé cesty.

s cestovatelskou láskou Hanka

Proč trénovat naše vizualizace ?

20. srpna 2015 v 19:05

Proč trénovat naše vizualizace ?

Před několikama dny jsem měla velmi silnou představu.Podílím se :) Budu psát o vizualizaci,síle a keativních představách. Jak můžeme používat naše vize tak abychom dosáhli sami sebe, uspět a najít cestu v životě.


Najít spravnou životní cestu tak na to bohužel není žádný návod a nebo šablona. Jde o inviduální proces, které má možno zkusit každý z nás. Důležité je to zda-li jste vzít svůj život do vlastních rukou a postavit se. Bohužel, mnozí nemají odvahu věřit vlastním představám, vizím a myslí si, že je to sentimentalní a raději zůstanou v existenci, která je nežadoucí. Kde je každý den drsný, šedivý a brzdivý.

Každý z nás to může vidět třemi různýmí brýlemi.

Pravděpodobná budoucnost
- myslí si, že se stane ….. pokud budeme pokračovat jako doteď

Katastrofální budoucnost- co se stane, když se věci zhorší( panika předem)

Žadoucí budoucnost - co nejvíce chceme aby se stalo

Jaký jsi fanoušek? Já mám jasno.Troufám si pozitivně věřit a snažím se pozitivním způsobem mít víru a touhu pokud jde o naplnění mít uspokojiné vztahy,štěstí,plodnou práci,zdraví,krása a péče. Dovolit sobě být vlastním tvůrcem a postavit se za to o čem sníte. Chcete cestovat …. zační máš šanci,chceš potkat svoji lásku … choď mezi lidi,chceš být policajtem....uč se.Pokud máš vize a jsi jich vědom budˇodvážný a dovol je poslouchat! Může to být ukazatel kam jdeš? Zvedni svoji střechu a rozšiř si prespektivitu a dělej si vize do budoucna.Neexistuje co ztratit!!!!Všechno je na vás a nikdo lépe neví než vy jak by měl vypadat váš život


Hanka Housková ♥